Akce v roce 2023

Akce v roce 2024

25. května - Výstava vín

Tradiční košt vín ze slovácké vinařské podoblasti, a to zejména od vinařů místních a z okolí Kyjova.

Akce se uskuteční v prostředí vlkošských sklepů pod velkým stanem. Bude kolem 300 vzorků. Zajistíme hudbu a bufet, koná se za každého počasí.

Místo konání: spolkový sklep Přátelé Achtele

15. června - Sklepy dokořán XVII. ročník

Tradiční akce spolku vlkošských vinařů Přátelé Achtele, bývá otevřeno kolem 15 sklepů s nabídkou vín i občerstvení. Mezi sklepy budou zpívat mužáci a hrát cimbálka. Začátek ve 14.00 hod. konec ve 20.00 hod.

Otevřeme asi 15 sklepů, kde lze ochutnat mladá i starší vína místních vinařů a tomu i něco na zub. Akce je organizována lístkovým systémem, cena lístku na 0,5 dcl vína je 10,-Kč, vstupné 100,-Kč + sklenička. Bude zajištěn mužský pěvecký sbor a cimbálová muzika. Delší posezení u vinaře je třeba si po 20-té hod. dohodnout.

Vše se koná ve vlkošské sklepní uličce búdy, začátek ve 14 hod.

20. července - U vína při měsíčku VI. ročník

Noční otevřené sklepy, začátek 18. hod. konec 24. hod., lístkový systém, cena lístku na 0,5 dcl. vína 10,-Kč, vstupné 100,-Kč + sklenička. Opět zajistíme kulturní program v podání mužského pěveckého sboru a cimbálové muziky. Otevřeno kolem 15-ti sklepů.

Místo konání: vlkošská sklepní ulička búdy.

17. srpen - Zarážání hory XVIII. ročník

Tato tradiční a naše nejstarší akce pod velkým stanem bývá pořádána dle starého zvyku Zarážání hory se čtením artikulí, slibem hotařů, zpěvem, vinotékou místních vinařů, grilováním, bufetem a večerní zábavou. Vstupné 100 Kč. Začátek v 17 hod. konec 24.00 hod. Pořádá spolek vinařů Přátelé Achtele Vlkoš.

Místo konání: spolkový sklep Přátelé Achtele pod velkým stanem

Zarážání hory 2012